Pár informací o Tofu


Objevte nenápadnou bílou kostku plnou bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamínů B a E a minerálů, která má všestranné využití v kuchyni! Ano, mluvíme o Tofu – pro někoho zakázané slovo, pro jiné úžasná surovina. Tofu je vytvořené ze sójových bobů, které patří mezi hlavní asijské plodiny, a jeho vznik se datuje do čínské kuchyně již několik století před naším letopočtem.

Tofu vzniká vysrážením sójového mléka nerostným syřidlem a díky své neutrální chuti se skvěle hodí do všech typů pokrmů. Postupem času se rozšířilo i do Japonska, Koreje, Thajska a Vietnamu, kde již patří ke zcela tradičním jídlům. V Evropě a Americe zaznamenalo svůj vzestup až v polovině minulého století, spolu s rostoucím zájmem o vegetariánství a veganství.

Tofu je skvělou volbou pro rychlé, zdravé a lehce stravitelné jídlo. Můžete si ho dopřát v různých chuťových variantách, od přírodního, marinovaného, uzeného až po ochucené různými druhy koření. Vychutnejte si ho naplno v jeho stoprocentně přírodní rostlinné formě, bez cholesterolu a konzervantů, vyrobené pouze z evropské sóji.

A co se týče obalu, fotka naprosto odpovídá realitě. Na první pohled byste mohli říct, že jsme si od Lunteru půjčili fotografii k propagaci tohoto božského tofu. Takže neváhejte a zkuste tento univerzální poklad kuchyně, který přináší radost a zdraví na každý talíř! 🌱😍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *